Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde büyük problemlerden biri de saç dökülmesi ve bunun sonucunda kel kalınması. İlerleyen teknoloji sayesinde bundan da kurtulmak mümkündür. Genellikle erkeklerin tercih ettiği bu yöntem olumlu sonuçlar veriyor. Saç ekimi yaptıranların çoğu sonuçtan memnun kalıyor.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Saç ekimi nasıl yapılır? İlk önce fotoğraflarınız çekilir daha sonra bu fotoğraflar saç ekimini gerçekleştirecek doktor tarafından incelenir. Saç kökü saç kalınlığı saç miktarı alınacak saç kökü miktarı doktor tarafından tespit edilir. Saç ekiminde en önemli nokta saçın doğal görünmesidir. Bunun için saç çizgisi çok iyi çizilmelidir ki saç doğal görünsün. Saç ekimi yapılacak olan kişinin saçları bir numara olacak şekilde kısaltılır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 2

Saç tıraşı işlemi tamamlandıktan sonra kansız ağrısız ve acısız olan işlem başlar. Ağrı sadece başlangıçta hafif hissedilir sonrasında hiçbir ağrı hissedilmez. Asıl önemli nokta saç ekimi bittikten sonraki aşamadır. Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenlerlistesi hayli kabarıktır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 3

Ekim sonrası ilk gece; ağır işler stres cinsel ilişki ve alkol yasaktır. Ağrı olmaz bir ilaç kullanılması gerekmez. İlk üç gün içinde saç ekimi yapılan yerler dâhil olmak üzere saç yıkanabilir. Dışarı çıkarken mutlaka şapka takılmalıdır. On beş gün boyunca saç ekimi yapılan bölge güneş ışınlarından korunmalı kesinlikle denize ve havuza girilmemelidir. Saç spreyi ve jöle on beş gün boyunca asla kullanılmaz.