Mırmır Balığı Tarifi

mirmir-baligi-1024x765

 

Mırmır Balığı Nasıl Pişirilir?

            Mırmır balığı nasıl pişirilir diye soracak olursanız şöyle aktarabiliriz. Öncelikle mırmır balığını pişirebilmeniz için gerekecek olan malzemeler şunlardır: 9-10 tane kadar mırmır balığı, 1 tane limon, 2 tane büyük boylarda beyaz soğan ve 2 yemek kaşığı sıvı yağdır. Bu tarif eşliğinde mırmır balığının pişirilişi şu şekildedir: Öncelik ile tepsinizin zeminini her tarafa yayılacak şekilde iyice yağlayın.

Ardından tepsinin üzerine önceden halka halka doğramış olduğunuz soğanları dizin. Soğanların üzerine de önceden ayıklayıp yıkamış ve tuzlamış olduğunuz balıkları güzelce yerleştirin.

İnce olarak dilimlemiş olduğunuz limon halkalarını ise balıkların üzerine yerleştirin. Bir fırça yardımı ile balıklarınızın üzerine sıvı yağını sürün. Ardından önceden 200 derecede ısıtmış olduğunuz fırına balıklarınızı koyun. Balıkların üzeri kızarana ve suyunu salana kadar fırında pişirmeye bırakın.

Mırmır balığının lezzetli olması için fırında pişirmeniz gerekmektedir. Böylece pişen balığınızın etleri lokum kıvamında olacak ve size daha lezzetli gelecektir. Eğer mırmır balığının tadını daha önce denemediyseniz hemen bu malzemeleri alıp mutfağınızda pratik bir şekilde pişirebilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.