Beyin Kanaması Sırasında Kişi Neler Yaşar?

Beyin kanaması tam olarak şiddetli ve ani baş ağrıları, bulantı ve kusma, baş dönmesi ve konuşma güçlüğü tarzındaki belirtilerle ortaya çıkabilecek bir rahatsızlıktır. Ciddi bir rahatsızlık olduğu için hastaneye geç gidildiği zaman ölüme yol açabilecek ya da telafisi mümkün olmayacak bir takım hasarlara yol açan ciddi bir hastalıktır. Beyin kanaması sırasında kişi neler yaşar? Konusunda bu tarz şikâyetler ortaya çıkar. Bu rahatsızlıklara sahip olan insanların beyin kanaması rahatsızlığının insanların hayatlarını riske atacağı için bir an önce en yakın hastaneye başvurmaları gerekiyor. Bu belirtileri umursamayan kişilerin, her yıl ortalama olarak milyonlarca kişinin beyin kanaması geçirerek hayatlarını kaybettikleri ortaya çıkıyor. Bunun dışında hayatlarını kaybetmeyen kişilerde çok ağır sakatlıklar oluşabiliyor. Bu neden ile bu belirtiler yaşayan kişilerin en yakın hastanenin acil bölümüne götürülmesi gerekiyor. Tedavi eğer 2 saat içerisinde başlanılırsa, bu rahatsızlıkta bulunan birçok etken tedavi edilebilme imkânına sahip olacak.

Beyin Kanaması Sırasında Kişi Neler Yaşar? 1

Beyin Kanaması Anında Kişide Oluşan Belirtiler Nelerdir?
Anevrizma yırtılması veya kanaması olan (beyin kanaması) kişilerde birçok uyarıcı işaretler ortaya çıkabiliyor. Bu işaretler genel olarak başın herhangi bir yerinde ısrar edecek şekilde süren baş ağrıları, his kusurları, kusma ve bulantı, bulanık ya da çift görme, ensede sertlik hissi, ışığa karşı oluşan bir hassasiyet en önemli belirtilerinden biridir.
Beyin kanaması geçiren kişilerin birçoğunda o anda bir belirti gözükmeyebilir. Az bir kitlede oluşacak belirtiler ise şu şekildedir. Göz kapakları düşer, göz bölgelerinde felç meydana gelir, tek bir göz bebeğinde büyüme, başın herhangi bir bölgesinde dinmek bilmeyen baş ağrıları, vücutta oluşan halsizlik veya uyuşukluk hissi, göz bölgesinde oluşan ağrılar az rastlanan belirtilerinden bir kaçıdır. Bu belirtilerde de doktora gözükmelidir.

Beyin Kanaması Sırasında Kişi Neler Yaşar? 2