Menu

Göbek Yağları Sağlık İçin Büyük Tehlike Yaratıyor

Her insanın ortalama boyun göre ortalama bir kilosu belirli seviyelerdedir. Boyunuza oranla yani vücut kitle endeksi hesaplandığında bir fazlalığınız varsa bu ileri dönemlerde sağlığınız ile ilgili ciddi problemlerin alarmı niteliğindedir. Özellikle de olarak ilerleyen kilo artışı sağlığınızı ciddi şekilde tehdit etmektedir. Göbek ve basenlerde biriken yağlar hastalık habercisi de olabilir.

 

Göbek Bölgesindeki Yağlanmaya Dikkat

Göbek yağları sağlığınızı tehdit eden kilo sorunlarından en önemlisidir. Uzmanlar genelde göbek bölgesindeki yağlanmanın kısa ve uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu uyarısını yapmaktadır. Diyabet başta olmak üzere karaciğer ve kalp damar hastalıklarına neden olan bu tip kilo alımları son derece ciddi rahatsızlıkların oluşmasına neden olmaktadır.

Özellikle menopoz dönemindeki bayanlarda göbek çevresinde aşırı yağlanma söz konusu olurken beslenme şeklindeki değişiklikler dahi buna sebep olabilir. beslenmeyle ilişkilendirildiğinde ekmek, cips gibi gıdalar ile şekerli ve gazlı içecekler karın bölgesinde kilo alımına neden olduğu belirtilmektedir. Stres faktörü de kilo alımında en etkili nedenlerden biridir. Ayrıca yetersiz veya düzensiz uyku sorunu da kilo almada en etkili faktörlerdendir.

 

Yağlanmayı Önlemek İçin Spor Şart

Uzmanların birçoğu özellikle bölgesel kilo alımında sorunu olan kişilerin özellikle beslenmesine ve günlük yaşamdaki egzersizlerine dikkat etmesi gerektiğini tavsiye eder. Göbek yağları gibi sağlığı tehdit eden bir bölgesel yağlanma olduğu için her gün düzenli yürüyüş ve egzersizler yapmaya dikkat etmelisiniz. Kalp hastalıkları ve diyabetin oluşmaması için göbek bölgesindeki yağlardan bir an evvel kurtulmalı ve sağlıklı bir yaşamı prensip edinmelisiniz. Bu durumu da sürekli bir yaşam tarzı olarak belirlemeli ve önlemler almalısınız.

 

Uzman bir doktordan bu konuda ciddi bir yardım alarak vücudunuza uygun özel bir diyet ve egzersiz programı ile kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca kendi sağlığınız için gereksiz ve yanlış beslenmeden oldukça kaçınarak ve yürüyüşler yaparak bölgesel incelmeyi daha az bir zamanda hızla yapabilirsiniz. Uyku sorununuzu da bu süreçte düzenleyerek günde ortalama 7-8 saat uyumaya özen göstermeniz önemli bir adımdır. Vücudunuzun sağlığı açısından fazla kilolar ve yağlanma sorununa çözüm bulmanız sizin yararınızadır.

Yorumlarınız bizim için değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemap - İmage Sitemap -