Menu

Donmuş Limonun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Limon, C vitamini deposu olarak kullanabileceğimiz ve pek çok hastalıkları önlemeye yardımcı olan bir meyvedir. Limonu yemeklere ve salatalara ekşi tat vermek için kullanırız, soğuk algınlığı ve grip tedavisinde etkili olması nedeniyle kullanılır. Her zaman taze olarak tüketilen limonun dondurulmuş şekilde kullanmanın faydaları da çok fazladır.

Limonu Nasıl Dondurarak Kullanırsınız?

Limonu yıkayarak buzdolabının buzluk kısmına koyun ve dondurun. Buzlukta donan limonu rendeyle rendeleyin ve rendelediğiniz limonu salatalara ve yemeklere serperek kullanın. Dondurmada, çorbada, makarna sosunda, balıklarda kullanabilirsiniz. Dondurulmuş kullandığınız yemeklerde daha farklı bir lezzet yaratacaktır.

 

Nelerdir?

Donmuş limonun faydaları arasında toksinleri atma bulunmaktadır. Limonu güzelce yıkayıp buzluğa koyun ve dondurun ve rendeleyerek yemeklerde kullanın. Limonu kabuğuyla birlikte rendeleyerek kullanmalısınız. Limon kabuğunda suyundan 10 kat daha fazla vitamin vardır. Donmuş limon vücuttaki toksinleri atar ve dinçleştirici etki yaratır.

  • Donmuş limon kanser hücrelerini yok eder.
  • Kanser hastalarında kemoterapiden çok daha etkili olduğu söylenen bir besin kaynağıdır.
  • Donmuş limon, vücutta oluşan yumru, kist, tümörler gibi hastalıkların oluşumunu engellemektedir. Uzmanlar tarafından kanıtlandığına göre her türlü kansere karşı iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Kolon kanseri, pankreas kanseri, akciğer kanseri, rahim kanseri gibi pek çok kanser tedavisinde destek vermektedir.
  • İltihap oluşumuna, enfeksiyonlara karşı antibakteriyel etki gösterir ve oluşumunu önler. Mantar enfeksiyonlarını engeller.
  • Bağırsak kurtları ve parazitleri önler.
  • Kan basıncını dengeler ve tansiyon hastalıklarına karşı koruma sağlar.
  • Antidepresan etkisi ile psikolojik tedaviye destek olur.
  • Stres ve sıkıntıları azaltır.
  • Limon ağacından elde edilmiş olan bileşenlerin dünyada kemoterapi işleminde kullanılan ilaçlardan 10.000 kat ha etkili olduğu gözlenmektedir. Kanser hücrelerinin oluşumunu yavaşlatır, yok olmasını sağlar.
  • En önemli tarafı ise limon özü kötü huylu kanserli hücreleri tahrip edip zarar verirken, sağlıklı hücrelere zarar vermez ve sağlıklı hücrelerin gelişimine devam etmesine engel olmaz.

 

Tamamen doğal bir meyve olan limona ulaşmak çok kolaydır, her pazarda, manavda, markette bulabileceğiniz ve çok ekonomik bir besindir. Düzenli olarak limon tüketerek özellikle donmuş limon tüketmek sağlığınızı korumaya yönelik bir harekettir. Sağlık için önceden alınan önlemler çok önemlidir Çünkü hasta olmadan önce hastalıkları önlemek, tedavi olmaktan daha kolaydır.

Yorumlarınız bizim için değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemap - İmage Sitemap -